آبشار ویکتوریا ( ۱۴ عکس )

آبشار ویکتوریا در جنوب قاره آفریقا بر روی رودخانه زامبزی و بر روی خط مرزی زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است.مهیج ترین استخر دنیا در بالای این آبشار ۱۰۸ متری قرار دارد که به آن استخر شیطانی می گویند.اگر به زیمبابوه سفر کردید شانس شنا کردن در این استخر را از دست ندهید. استخر شنای شیطان یک تالاب کوچک است که اطراف آن را صخره های کوچک و بزرگ پوشانده اند و بر بالای یکی از بزرگ ترین و زیبا ترین آبشار های جهان قرار گرفته است. این تالاب که در ارتفاع ۱۰۳ متری و در جزیره ی لیوینگستون واقع شده به طور حتم یکی از جالبترین مکان های جهان است.

120

آبشار ویکتوریا آبشاری است طبیعی در جنوب قاره آفریقا که بر روی رودخانه زامبزی زامبزی (به انگلیسی: Zambezi) نام رودخانه‌ای است که از نظر طول چهارمین رودخانه آفریقا به حساب می‌آید و بزرگترین رودخانه‌ای است که از آفریقا به اقیانوس هند می‌ریزد. مساحت آب‌خیز این رودخانه ۱.۳۹۰.۰۰۰ کیلومترمربع می‌باشد که کمی کمتر از نیم رود نیل می‌باشد. آغاز این رودخانه ۳.۴۵۰ کیلومتری از زامبیا می‌باشد و در مسیر خود از آنگولا، از مرزهای نامیبیا و بوتسوانا، برای دومین بار از زامبیا و از زیمبابوه می‌گذرد، در آخر به موزامبیک می‌رود که از آن‌جا به اقیانوس می‌ریزد. و بر روی خط مرزی زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است.

آبشار_ویکتوریا

آبشار ویکتوریا با ارتفاع ۱۰۸ متر (۳۶۰ پا)، عریض ترین آبشار جهان شناخته می‌شود. همچنین عرض دو سوی آبشار ویکتوریا به ۱۷۰۰ متر (۵۵۷۷ پا) می‌رسد.

 

دیوید لیوینگستن، کاشف مشهور اسکاتلندی در سال ۱۸۵۵ میلادی، اولین کاشف غربی بود که آبشار ویکتوریا را پیدا کرد و آن را به افتخار ملکه ویکتوریا، آبشار ویکتوریا نامید. این آبشار در زبان بومیان منطقه «موسی اوآ تونیا» خوانده می‌شود که به معنی «مه خروشان» است.

Victoria-falls-abshar-viktoria

هم چنین شما میتوانید با کلیک کردن بر روی تصاویر  آن ها را با کیفیت واقعی خود ببنید..

با دادن امتیاز به مطالب ما در گوگل پلاس ما را در ادامه راه همراهی کنید

با ما همراه باشید.

victoria_fall205513910514000570_PhotoLH5Eb0jc8N3

Victoria-falls-800victoria_618x216b1qza3uuny74k7qpmuk Victoria.Falls.640.1599 Victoria.Falls.640.1600 Victoria.Falls.640.9706

دانشنامه تصویری فارسی

(Visited 319 times, 1 visits today)
  
کانال گردشگری

درباره نویسنده

ح . ایمانی

یک نفر نظر داده

  • […] آبشار ویکتوریا آبشاری است طبیعی در جنوب قاره آفریقا که بر روی رودخانه زامبزی زامبزی (به انگلیسی: Zambezi) نام رودخانه‌ای است که از نظر طول چهارمین رودخانه آفریقا به حساب می‌آید و بزرگترین رودخانه‌ای است که از آفریقا به اقیانوس هند می‌ریزد. مساحت آب‌خیز این رودخانه ۱.۳۹۰.۰۰۰ کیلومترمربع می‌باشد که کمی کمتر از نیم رود نیل می‌باشد. آغاز این رودخانه ۳.۴۵۰ کیلومتری از زامبیا می‌باشد و در مسیر خود از آنگولا، از مرزهای نامیبیا و بوتسوانا، برای دومین بار از زامبیا و از زیمبابوه می‌گذرد، در آخر به موزامبیک می‌رود که از آن‌جا به اقیانوس می‌ریزد. و بر روی خط مرزی زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است. […]

Leave a Comment