آرتورو ویدال – دانشنامه تصویری برتر

آرتورو ویدال

by چهره های مرد, فرهنگ و هنر, ورزش in مارس 29, 2015

8446350_n

آرتورو ویدال پاردو ( Arturo Vidal ) (متولد ۲۲ مه ۱۹۸۷) یک فوتبالیست شیلیایی است که در حال حاضر برای یوونتوس و تیم ملی شیلی در پست هافبک دفاعی توپ می زند.

vidal-535x333

آرتورو در می سال 87 در شیلی متولد شد دومین مهره شیلیایی یوونتوس در تاریخ حیات این تیم است. فوتبال حرفه ای اش را از تیم کلوکولو شروع کرد.

75000273

زمانی که 19 ساله شد به تیم نخست این باشگاه راه یافت و برای سه سال از سال 2005 تا 2007 به همراه این تیم در میادین مختلف حاضر شد و توانست دو گل برای تیمش به ثمر برساند. اما برای پیشرفت و رسیدن به اهدافش تصمیم به تغییر مسیر گرفت و راهی بوندس لیگا شد.

23.-arturo-vidal

بایرن لورکوزن تیمی بود که او را برای آینده امیدوارتر کرد، وی در این تیم روزهای خوبی را پشت سر گذاشت و در چهار فصل حضورش توانست 15 گل را برای تیمش به ثمر برساند.

FUTBOL, BOLIVIA VS CHILE

در تابستان 2011 رقابت نزدیکی میان بایرن مونیخ و یوونتوس برای جذب آرتورو بود اما این مهره و مدیران لورکوزن، یوونتوس را انتخاب کردند تا این مهره با پیراهن سیاه و سفید این تیم در سال های آینده حاضر شود.

vidal2-535x300

ویدال یک بازیکن کامل و قدرتمند است که فرصت تبدیل شدن به ستاره را در ترکیب یووه داشت و خیلی زود تبدیل به یک ستاره در دنیای توپ گرد شد.

288046

تنها یک فصل از نمایش او در این تیم گذشت که پیشنهادات قابل توجهی برای جذب او به باشگاه یووه رسید، اما نه کونته و نه یووه حاضر به از دست دادن این بازیکن قدرتمند بودند، هر چند که آرتورو نیز تمایلی به ترک این تیم نداشت.

b3c02c83

او امیدوار است در سال های اینده نیز همراه یووه پیروزی هایی که در نخستین فصل حضورش در این تیم به دست اورد را تکرار کند. گفتنی ست که همواره به فوتبالیست شدن پسرس، آلونسو نیز فکر می کند.

همسر-ویدال

وی سه سال درخشان با یووه با سه قهرمانی در سری آ و دو قهرمانی در سوپرکاپ ایتالیا داشته و به یکی از بهترین بازیکن های جهان تبدیل شده است.

Leave a Reply