بختیار رحمانی ( 10 عکس) – دانشنامه تصویری برتر

Blog

بختیار رحمانی ( 10 عکس)

by ورزش in آگوست 14, 2016

بختیار رحمانی (زاده ۱ مهر ۱۳۷۰ در سرپل ذهاب)بازیکن فوتبال ایرانی کرد زبان و بازیکن استقلال در لیگ برتر فوتبال ایران است. او فوتبال را از تیم نوجوانان زاگرس جوانرود آغاز نمود این تیم شهر جوانرود بازیکن‌های دیگری همچون کاوه رضایی نادر احمدی و اسماعیل کیانی را به لیگ برتر و لیگ دسته یک معرفی نموده بود. رحمانی در سال ۱۳۸۵ با جدایی از تیم شهر جوانرود به عضویت تیم نوجوانان فولاد درآمد. او یک سال بعد در ۱۷ سالگی به تیم بزرگسالان باشگاه منتقل شد و از ابتدای لیگ دوازدهم کاپیتان فولاد بود. او به مدت یک فصل برای گذاراندن خدمت سربازی به عضویت باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز درآمد و سپس با قراردادی دو ساله به باشگاه فوتبال استقلال تهران پیوست. بختیار رحمانی تاکنون در همه رده‌های سنی برای تیم ملی فوتبال ایران به میدان رفته و سابقه کاپیتانی تیم ملی امید را دارد.

511963_697

591575_866

01095477

زندگی شخصی

بختیار رحمانی در سال۱۳۷۰ در شهرستان سرپل ذهاب به دنیا آمد. خانواده او که از ایرانی‌های ساکن عراق بودند در سال ۱۳۵۹ از عراق رانده و به ایران بازگردانده شده بودند. بختیار به خوانندگی علاقه دارد؛ او تاکنون یک نماهنگ با نام «سفر کردی» به زبان کردی منتشر کرده‌است.

01121422

bakhtiar_6_0

فوتبال باشگاهی

فولاد خوزستان

بختیار رحمانی فوتبال را از کودکی و در زمین خاکی آغاز کرد. در سال ۱۳۸۵ در بازی بین تیم‌های زاگرس و فولاد در لیگ برتر نوجوانان، بختیار نظر مسئولان آکادمی فولاد را به خود جلب کرد و در فصل بعد در تیم جوانان فولاد خوزستان بازی کرد. او یک سال بعد توسط آگوستو ایناسیو به تیم بزرگسالان باشگاه اضافه شد و در حالی که تنها ۱۷ سال داشت در رقابت‌های لیگ آزادگان، ۱۹ بار به میدان رفت و ۳ گل به ثمر رساند. در پایان آن فصل، فولاد به دسته بالاتر صعود کرد و بختیار حضور در لیگ برتر را نیز تجربه کرد. مجید جلالی به رحمانی علاقه زیادی داشت و در فصل‌های بعدی تحت هدایت جلالی، بختیار همواره در ترکیب اول فولاد حضور داشت. در لیگ ۱۱ام با صلاح‌دید جلالی پست بازی بختیار کمی به جلو متمایل شد و از آن زمان او بیشتر وظیفه یک بازی‌ساز را به عهده دارد تا یک هافبک مرکزی. در لیگ دوازدهم و با جدایی جلال کاملی مفرد، بختیار کاپیتان فولاد شد.بختیار در پایان فصل ۱۲ام لیگ برتر قراردادش با باشگاه را تا تابستان ۱۳۹۵ تمدید کرد.

JamNewsImage09181267

JamNewsImage09133801

استقلال تهران

بختیار در تاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ با عقد قرار دادی دوساله به تیم استقلال تهران پیوست.

آمار باشگاهی

آخرین به روز رسانی ۲۳ تیر ۱۳۹۳

  • بازی و گل
باشگاهی لیگ جام قاره مجموع
فصل باشگاه لیگ بازی گل بازی گل بازی گل‌ بازی گل‌
ایران لیگ جام حذفی آسیا مجموع
۸۷–۸۶ فولاد آزادگان ۱۹ ۳ ۲ ۰ ۲۱ ۳
۸۸–۸۷ خلیج فارس ۱۴ ۱ ۲ ۰ ۱۶ ۱
۸۹–۸۸ ۲۴ ۳ ۱ ۰ ۲۵ ۳
۹۰–۸۹ ۳۰ ۴ ۲ ۰ ۳۲ ۴
۹۱–۹۰ ۳۰ ۴ ۲ ۰ ۳۲ ۴
۹۲–۹۱ ۳۱ ۵ ۱ ۰ ۳۲ ۵
۹۳–۹۲ ۲۸ ۵ ۲ ۱ ۷ ۲ ۳۷ ۸
کل دوره ۱۷۶ ۲۵ ۱۲ ۱ ۷ ۲ ۱۹۵ ۲۸
  • پاس گل
فصل باشگاه پاس گل
۸۸–۸۷ فولاد ۱
۸۹–۸۸ ۳
۹۰–۸۹ ۴
۹۱–۹۰ ۶
۹۲–۹۱ ۱۱
۹۳–۹۲ ۵

تیم ملی

بختیار رحمانی در سال ۱۳۸۳ برای اولین بار به تیم ملی نونهالان دعوت شد و در سال‌های بعد در رده‌های مختلف تیم ملی حضور یافت و در همه رده‌ها به میدان رفت. او در رده جوانان صاحب بازوبند کاپیتانی و در رده امید نیز به اردوهای متعددی دعوت شد اما پس از انتشار شایعه برگزاری کنسرت توسط بختیار، منصوریان او را از کنار گذاشت.البته بختیار این شایعه را رد کرد و پس از مدتی دوباره به تیم بازگشت و بازوبند را به بازو بست. او به همراه تیم امید قهرمان ۱۱امین تورنمنت دوستانه قطر شد.رحمانی در دیدار دوستانه مقابل تیم ملی فوتبال کویت در یکم خرداد ۱۳۹۲ برای اولین بار برای تیم ملی بزرگسالان ایران به میدان رفت.

JamNewsImage10571997

حواشی

  • کارت معافیت از سربازی وی در جریان جنجال کارت معافیت بازیکنان فوتبال، باطل اعلام شد.

رکوردها و افتخارات

  • جوان‌ترین گل‌زن فولاد در یک دیدار رسمی با ۱۷ سال سن
  • جوان‌ترین کاپیتان تاریخ لیگ برتر با ۲۲ سال سن
  • دومین گل‌زن برتر تاریخ فولاد با ۲۵ گل زده
  • قهرمانی در تورنمنت دوستانه قطر ۲۰۱۳ به همراه تیم ملی امید

JamNewsImage11305566

tra_19_0

Leave a Reply