اخبار بین المللی تاریخ زمین شناسی معماری

برج برادوی (۸ عکس )

توسط 14p.ir

برج برادوی برج برادوی سازه‌ای تزئینی است که برفراز تپهٔ برادوی در ۱/۶ کیلومتری جنوب شرق روستای برادوی در شهرستان ووسترشایر کشور انگلستان واقع است. این برج در ارتفاع ۳۱۲ متری از سطح دریا واقع شده و ارتفاع آن ۱۷ متر است. امروزه این بنا از جاذبه‌های گردشگری منطقه به شمار می‌آید.

416x279px-Broadway_Tower_6

طراحی این برج از لنکلوت برون، طراح بزرگ قرن هجدهم میلادی است. طرح او توسط گورگ کاونتری، ششمین کنت کاونتری و با کمک معمار مشهور جیمز وات در سال ۱۷۹۸ تکمیل شد.

445x297px-Broadway_Tower_4

محل برج هوشمندانه انتخاب شده‌است و چشم‌انداز بسیار زیبائی بر مسیر جادهٔ تجاری پیش از قرون‌وسطی و تپه چراغ‌دریایی دارد. وات، برج ساکسون خود را با ترکیبی غیرعادی از عناصر معماری همچون برج و باروها، مناره و آب‌پران طراحی کرد.

455x344px-Broadway_Tower_1

درطول قرن‌ها، این برج الهام بخش افراد بسیاری بوده‌است. از این برج در طراحی چاپ‌خانهٔ سر توماس فیلیپس، یکی از بزرگترین گردآورندگان کتب نسخ خطی در طول تاریخ، الهام گرفته‌اند.اعضای جنبش هنر و صنایع دستی از برج برادوی جهت استراحت تعطیلات استفاده می‌کردند.

525x297px-Broadway_Tower_3

ویلیام موریس، دانته گابریل روزتی و ادوا% ۸ بورن-جونز از جمله اعضاء انجمن برادری پیشارافائلی و بازدیدکنندگان دائمی این برج بودند.درواقع، این برادوی و برج تاریخی‌اش بود که مبارزات انتخابی موریس جهت حفظ آثار تاریخی را برانگیخت.به دلیل موقعیت منحصر به‌فرد این نقطه، سازمان دیده‌بان سلطنتی جهت رهگیری مسیر حمله هواپیماهای دشمن بر روی انگلستان در طول جنگ جهانی دوم در قرن بیستم استفاده می‌کرد و سپس به گزارش حملات هسته‌ای، پناهگاه هسته‌ای در طول جنگ سرد ساخته شد.

1743.imgcache

1088545

100504154527_cotswolds2

CWWVDtKWsAA5ah8

(Visited 119 times, 1 visits today)
  
کانال گردشگری

درباره نویسنده

14p.ir

Leave a Comment