مجتبی جباری (9 عکس)

by ورزش in آگوست 24, 2016

مجتبی جباری (زادهٔ ۲۶ خرداد ۱۳۶۲، رباط کریم با اصالت اردبیلی) بازیکن فوتبال اهل ایران است. جباری از بازیکنان تیم ملی فوتبال و در رده باشگاهی برای الاهلی قطر بازی می‌کند. وی در کنار محرم نویدکیا از بهترین بازیسازهای دهه اخیر فوتبال ایران است.

538840_559

00996654

IMG00295212

تیم ملی

جباری تاکنون ۳۱ بازی برای تیم ملی فوتبال ایران انجام داده‌است و موفق به زدن ۳ گل شده است. هم‌چنین وی در فروردین ماه سال ۱۳۹۳ برای همیشه از تیم ملی ایران خداحافظی کرد.

تیم‌های پایه

مجتبی جباری به همراه آندرانیک تیموریان و خسرو حیدری از استعدادهای پرورش‌یافته جوانان باشگاه استقلال تهران به شمار می‌روند که در لیگ ۱۱ هر سه آنان بار دیگر در تیم بزرگسالان استقلال تهران به نقش‌آفرینی پرداختند.

IMG01261834

img07065178

Jabari2

مصدومیت

مجتبی جباری به دلیل مصدومیت‌هایی در طول دوران فوتبال حرفه‌ای ملی و باشگاهی از میادین ورزشی مهمی به دور مانده‌است. یکی از مهمترین مصدومیت‌های وی در اردوی سوئیس – جایی که تیم ملی فوتبال ایران برای مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ آماده می‌شد – در جریان یک دیدار دوستانه بود، که منجر به مصدومیت وی از ناحیه مینیسک خارجی زانوی پای راست شد. در نتیجه، وی این رویداد بزرگ ورزشی را از دست داد.

افتخارات

  • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۵-۸۴ به همراه تیم استقلال تهران
  • قهرمانی در جام حذفی ۸۷-۱۳۸۶ به همراه تیم استقلال تهران
  • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۸-۸۷ به همراه تیم استقلال تهران
  • نایب قهرمانی در جام حذفی ۸۴-۸۳ به همراه تیم ابومسلم خراسان
  • قهرمانی در جام حذفی ۹۱-۹۰ به همراه تیم استقلال تهران
  • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۲-۹۱ به همراه تیم استقلال تهران
S

S

JamNewsImage11123950

سینما

در تابستان ۱۳۹۲ مجتبی جباری سرمایه گزار ایرانی فیلم وقت داریم حالا ی عبدالرضا کاهانی شد تا اولین حضور خود در سینما را ثبت کند. وی که علاقه اش به هنر و ادبیات او را از دیگر فوتبالیست‌ها متمایز می‌کرد به واسطه رفاقت با عبدالرضا کاهانی که او نیز علاقه فراوانی به فوتبال دارد و پایش به دنیا سینما باز شد. این فیلم به عنوان اولین اثر هنری در کارنامه جباری ثبت خواهد شد.

Mojtaba-derby

Leave a Reply