دستگاه کاهنده میگرن – دانشنامه تصویری برتر

Blog

دستگاه کاهنده میگرن

by اخبار, بهداشت و سلامتی, پزشکی, علمی in اکتبر 28, 2016

دستگاه کاهنده سردردهای میگرنی توسط یک مبتکر جوان اراکی ساخته شد

یک جوان مبتکر اراکی از اختراع دستگاه کاهنده سردردهای میگرنی از طریق تنظیم فشارخون افراد خبر داد.

dastgah-kahande-migren1

سمانه ملاقاسمی، دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه آزاد اسلامی اراک و مخترع دستگاه کاهنده ی سردردهای میگرنی در گفت و گو با خبرنگار «پژوهشی» ایسنا اظهار داشت: دستگاه کاهنده ی سردردهای میگرنی با تنظیم فشارخون افراد از طریق سیستم عصبی، حرکت خون را در فرد تنظیم می کند و به این ترتیب فرد استفاده کننده از این دستگاه سلامت خود را باز می‌یابد.

وی افزود: این دستگاه برای اولین بار در سطح کشور و جهان ساخته شده است و در صورت تولید انبوه آن می‌توان از طریق صادرات درآمدهای ارزی جدیدی برای کشور فراهم کرد.

dastgah-kahande-migren2

ملاقاسمی تأکید کرد: هدف از ساخت این دستگاه، ارائه خدمت به مردم کشور و معالجه این دسته از بیماران بوده است که در صورت سرمایه‌گذاری کمتر از 30 میلیون تومان می‌توان تولید انبوه آن را در کشور آغاز کرد.

این مبتکر اراکی افزود: علی‌رغم مکاتبات بسیار با دستگاه‌های متولی، این بخش تاکنون پاسخ مناسبی از سوی مسئولین دریافت نکرده‌ام و حتی برای ارسال دستگاه خود به جشنواره ابداعات و اختراعات که هر ساله در سوئیس برگزار می‌شود، وزارت علوم در نامه‌ای به دانشگاه با بی‌ارزش و بی اعتبار خواندن این جشنواره، با دادن هزینه ای حدود چهار میلیون تومان که برای ارسال دستگاه اختراعی صرف شده بود، مخالفت کرده‌اند.

dastgah-kahande-migren3

وی ابزار عقیده کرد: به دلیل عدم حمایت‌های لازم از مخترعان جوان کشور و بی‌مهری به آنها از سوی برخی دست اندرکاران، بسیاری از طرح‌ها و ابتکارات بدیع و ارزشمند مخترعان جوان کشور به مرحله ظهور نرسیده است.

 

سلامتی

Leave a Reply