جامعه شناسی علوم انسانی و فلسفه

دوباره بخاری نفتی، کلاس درس و آتش!

688542

آتش گرفتن بخاری نفتی در دبیرستان شهید غیاثی روستای درمانلوی گرمی استان اردبیل، باعث سوختگی معلمی شد که اقدام به خاموش کردن آتش کرده بود.

آتش گرفتن بخاری در یک مدرسه روستایی استان اردبیل، باعث سوختگی معلم کلاس شد. او که سعی داشت آتش را خاموش کند، بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

صمد سلیمان زاده دبیر زبان این دبیرستان، نخست ۱۵ دانش آموز مضطرب را به سرعت از کلاس پر از دود خارج، و سپس به کمک همکارانش برای مهار شعله های درحال گسترش آتش اقدام کرد.

سلیمان زاده گفت: با بالا گرفتن شعله های بخاری نفتی، ابتدا به سرعت دانش آموزان را از کلاس خارج و برق مدرسه را قطع کردیم.

وی افزود: پس از خروج کامل دانش آموزان، به کلاس بازگشته و با کمک همکارانم برای خاموش کردن آتش بخاری نفتی تلاش کردیم.

وی بیان کرد که در حین خاموش کردن بخاری نفتی دچار مشکل تنفسی شده و توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار گرفته است.

به گفته وی، با اینکه به آتش نشانی اطلاع داده شده بود ولی آنها در محل حادثه حاضر نشدند و آتش بخاری نفتی با تلاش کارکنان مدرسه و روستائیان خاموش شد.

بخشعلی کامرانی مدیر آموزش وپرورش گرمی مغان در این باره گفت: در تماس تلفنی با معلم و پیگیری از طریق بیمارستان ولایت گرمی، حال این معلم رضایت بخش اعلام و او از بیمارستان مرخص شده است.

وی گفت: تمام بخاری های نفتی چکه ای خطرساز از مدارس جمع آوری شده و به جای آنها بخاری های نفتی کاربراتوری کارگذاشته شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه دبیرستان روستایی شهید غیاثی فاقد گاز می باشد در این دبیرستان نیز بخاری های چکه ای با بخاری های کاربراتوری جدید استاندارد تعویض شده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه هیچ یک از دانش آموزان و معلمان آسیب ندیدند، گفت: برای تامین بخاری های استاندارد در مدارس این شهرستان نهایت دقت صورت گرفته و علت آتش گرفتن بخاری این کلاس در حال بررسی است.

20141115105919-224376_163

پیش از این یاور وحدتی پورمدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفته بود که تمام بخاری های چکه ای در استان برچیده شده و مسوولان بدنبال این هستند که تا پایان سال ۹۴ حتی با حذف بخاری های کاربراتوری استاندارد، مدارس استان به سیستم گرمایشی مرکزی مجهز شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز چندی پیش گفته بود که در هشت هزار و ۶۰۰ کلاس درس در استان از بخاری های حرارت مرکزی، نفت، گاز و تابشی استاندارد استفاده می شود.

به گفته صابر سپهری با این وجود ، سیستم گرمایشی مدارس باید به گونه ای باشد تا در نیمه دوم سال دانش آموزان، معلمان و کادر آموزشی بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند.

روستای درمانلوی بخش موران گرمی حدود ۶۵ خانوار جمعیت دارد.

گرمی مغان با ۳۳۴ روستا درقالب سه بخش مرکزی،انگوت و موران در شمال اردبیل قرار دارد.

(Visited 148 times, 1 visits today)
  
کانال گردشگری

درباره نویسنده

14p.ir

Leave a Comment