رفع ترک شکم ناشی ازحاملگی ( 5 اصل اساسی که بهتر است بدانید ) – دانشنامه تصویری برتر

Blog

رفع ترک شکم ناشی ازحاملگی ( 5 اصل اساسی که بهتر است بدانید )

by بهداشت و سلامتی, پزشکی in ژوئن 21, 2016

رفع ترک شکم ناشی ازحاملگی

5 قدم برای رفع ترک شکم ناشی از حاملگی

1. نجات پوست
اولین قدم برای درمان ترک ها درمان و نجات پوست است
. برای این مرحله 1/2 فنجان از ژل الوئه ورا یا روغن آن کافیست. 1 قاشق غذاخوری از روغن ویتامین A و 2 قاشق غذاخوری از روغن ویتامین E استفاده کنید ..
این مواد ها را باهم مخلوط کنید و  ناحیه مورد نظر را با آن ماساژ دهید. این یک درمان کاملا اثبات شده برای کمک رسانی به پوست است که باعث صافی و نرمی پوست میشود .

2.برداشتن لایه سطحی پوست توسط لیف بدن
لیف لایه سطحی پوست های مرده بدن را بر میدارد و این یکی از بهترین روش ها برای محو خطوط و ترک بدن است .  لیف را با 2 قاشق غذاخوری شیر ٫ 1/4 فنجان شکر(ترجیحا گرانول) ٫ 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون  آغشته کنید.
گرنول به همراه شیر و روغن زیتون موجب رطوبت پوست میشود.

رفع ترک شکم ناشی ازحاملگی

رفع ترک شکم ناشی ازحاملگی

3.روغن زیتون و لیمو
روغن زیتون یکی دیگر از موارد کابردی در رفع این ترک ها است.روغن زیتون را با 1 قاشق غذاخوری روغن ویتامین E به همراه 1/4 قاشق غذاخوری آبلیمو باهم مخلوط کنید. این محلول را روزی دو مرتبه برروی پوست استفاده کنید . خواهید دید که کم کم این ترک ها کمرنگ تر میشود.

4.ماساژ با روغن های طبیعی
استفاده از روغن های طبیعی هم یکی از موارد مفید در درمان ترک های پوست است . خواص برخی از این روغن باعث نرمی پوست و صافی پوست میشود. در واقع این روغن ها همچنینی از از آسیب های پوستی در آینده جلوگیری میکند .  از یکی از این 3 روغن (جوجوبا ٫بادام شیرین ٫ ائوکادو )) استفاده کنید و 7 قطره از روغن اسطو خودوس و مقدار کمی از روغن بابونه را به آنها اضافه کنید. از این محلول هرروز استفاده کنید و با ملایمت برروی ترک ها ماساژ دهید.

 

رفع ترک شکم ناشی ازحاملگی

رفع ترک شکم ناشی ازحاملگی

 

 

5 . اگر زن حامله روزی یک عدد گردو بخورد پس از زایمان پوست شکمش زیبایی خود را حفظ خواهد کرد.

دانشنامه تصویری فارسی

 

 

Leave a Reply