شرکت پیراحفاری ایران – دانشنامه تصویری برتر

Blog

شرکت پیراحفاری ایران

by جغرافیا, زمین شناسی, علوم انسانی و فلسفه, علوم پایه, علوم کاربردی, مهندسی in فوریه 26, 2015

11714m6a730206-b49c-4d31-8df6-5280f946530b

شرکت پیرا حفاری ایران شرکت خدمات مهندسی ایرانی است، که از شرکت‌های تابعه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب می‌باشد. این شرکت رسماً فعالیت خود را از اسفند ماه سال ۱۳۸۲ آغاز کرده است.

این شرکت در قالب بنگاه داری اقتصادی از دو قسمت عمده مدیریت امور فنی و مهندسی و عملیات تشکیل شده‌است که مدیریت عملیات در زمان حاضر تمامی خدمات تعمیر چاه‌ها با استفاده از دکل‌های تعمیراتی، دستگاه‌های لوله مغزی سیار، پمپ‌های تزریق اسید، سیمان و نیتروژن و عملیات درون چاهی/ سرچاهی به شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز پنجگانه تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب را انجام می‌دهد.

25075 81186748-5735305 81246193-5838027 Picture 057

 

حوزه عملیاتی

شرکت پیراحفاری ایران یکی از شرکت‌های تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب می‌باشد که مرکز آن در شهرستان اهواز در جنوب غربی ایران است. این شرکت که در اواخر سال ۱۳۸۲ تأسیس و فعالیت خود را آغاز نمود، با استفاده از نیروی انسانی مجرب شامل ۵۲۹ سمت سازمانی و وسایل پیشرفته کار، خدمات سرچاهی / درون چاهی، و رفع مشکلات چاه‌های تولیدی نفت / گاز را با بکار گرفتن دکل‌های تعمیراتی دستگاه‌های چاه پیمایی، و دستگاه‌های لوله مغزی سیار مدرن بهمراه پمپ‌های سیمانکاری / اسیدکاری، و تزریق نیتروژن در حوزه فعالیت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شامل ۵ شرکت بهره‌برداری نفت و گاز تابعه دارای بیش از ۲۵۰۰ حلقه چاه در ۵۰ میدان کوچک و بزرگ گازی / نفتی در محدوده‌ای به وسعت بیش از ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع در ۴ استان کشور شامل فارس، خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد ارایه می‌دهد، ضمن آنکه در پروژه‌های تکمیل چاههای فاز ۱ پارس جنوبی با شرکت نفت و گاز پارس و توسعه میادین گازی تابناک، قشم، سراجه قم، میادین نفتی شانول، واروی، هما،… و پروژه‌های تزریق گاز آغاجاری و توسعه میادین نفت سنگین با شرکت مهندسی و توسعه نفت همکاری داشته که در پروژه‌های جدید آنها تداوم دارد و خدمات مرتبط را برای شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، غرب، شرکت ملی حفاری و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از غرب تا جزیره قشم و در بخش خصوصی با شرکت مپصا خدمات سرچاهی ۱۰۰ حلقه چاه ارایه می‌دارد.

در حال حاضر با ۵۲۹ سمت سازمانی و حدود ۲۰۰ نفر نیروی پیمانکاری بخش خصوصی، دارای ۳ دکل تعمیراتی، ۵ دستگاه لوله مغزی سیار، دکل مکشی، دکل سبک چاه پیمایی، پمپ تزریق نیتروژن همراه با ۶ مخزن حمل نیتروژن، ۴ دستگاه پمپ سیمانکاری/اسیدکاری، ۱۱ دستگاه کامیون چاه پیمایی، ۱ دستگاه چاه پیمایی سبک، ۹ دستگاه جراثقال و تعدادی دستگاههای اندازه‌گیری فشار درون چاهی مکانیکی و الکترونیکی حافظه‌دار کوارتز و نیروهای مجرب فنی که در سطح خاورمیانه شاخص می‌باشند، کلیه خدمات فنی مرتبط با نیازهای شرکتهای پنجگانه بهره‌برداری نفت و گاز مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران، شرکت نفت مناطق مرکزی و طرحهای توسعه شرکت متن را ارائه می‌دارد و تقریباً تمام مناطق نفتی و گازی کشور را که شامل بیش از ۲۵۰۰ حلقه چاه می‌باشد، تحت پوشش دارد.

زمینه فعالیت

مهمترین وظایف این شرکت بر طبق اساسنامه بشرح ذیل می‌باشد:

  • انجام عملیات تعمیر و تکمیل چاههای نفت و گاز با استفاده از دکلهای ویژه تعمیر چاهها، دستگاههای لوله مغزی سیار، دستگاههای مکنده، پمپهای اسید و مواد شیمیایی و سایر ماشین‌آلات و تجهیزات مشابه.
  • انجام عملیات تعمیر، تعویض، ترمیم، مانده یابی، بازسازی و یا تکمیل وسایل و دستگاههای درون چاهی، سرچاهی (تاج چاه) برای کلیه چاههای نفت و گاز.
  • انجام امور برنامه‌ریزی و مهندسی و ارائه خدمات مشاوره فنی در زمینه فوق‌الذکر.
  • برنامه‌ریزی و اجرای تعمیر، نگهداری، بازسازی، نوسازی و یا تعویض دستگاهها و ماشین‌آلات شرکت و تهیه و تأمین کالاها و ابزار در گردش مرتبط با فعالیتهای مذکور.
  • تصدی به هرگونه فعالیتهای پیمانکاری، علمی، آموزشی، فنی، بازرگانی و خدمات دیگر که برای نیل به اهداف شرکت ضروری، مناسب و لازم شناخته شود.

Leave a Reply