عباس زراعت – دانشنامه تصویری برتر

عباس زراعت

by چهره های مرد, حقوق, علوم کاربردی in دسامبر 2, 2014

عباس زراعت (۱۳۴۴ در شهرستان کاشان) وکیل و حقوق‌دان ایرانی است. وی استاد تمام رشته حقوق در دانشگاه کاشان است و سابقه ریاست و مدیریت گروه حقوق دانشکده علوم انسانی و معاونت اداری و مالی دانشگاه کاشان را دارد. وی در حال حاضر به عنوان هفدهمین رئیس دانشگاه کاشان مشغول فعالیت است.

عباس زراعت در اولین دوره شورای اسلامی شهر کاشان به عنوان نفر اول انتخابات به عضویت این شورا درآمد. زراعت دیپلم علوم تجربی را در سال ۱۳۶۳ از دبیرستان امام خمینی کاشان دریافت کرده و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته حقوق اسلامی در دانشگاه تهران گذرانده است. وی در سال ۱۳۶۷ مدرک کارشناسی و در سال ۱۳۷۴ دکترای خود را از دانشگاه تهران دریافت کرد و در رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی از انگلستان فارغ التحصیل شده است. موضوع پایان نامه دکترای وی از دانشگاه تهران «جرم سیاسی» و پایان‌نامه دکترای وی در انگلستان «بررسی تطبیقی حقوق کیفری اروپا و ایران» بوده‌است.

وی دروس فقه، اصول فقه و ادبیات عرب را در حوزه علمیه، دروس فقه، اصول فقه، حقوق جزا، آیین دادرسی کیفری و ادله اثبات دعوا را در مقطع کارشناسی دانشگاه، دروس فقه، اصول فقه، حقوق جزای تطبیقی، آئین دادرسی کیفری و حقوق جزای اقتصادی در مقطع کارشناسی ارشد و دروس آئین دادرسی کیفری تطبیقی و حقوق جزای تطبیقی را در مقطع دکترا تدریس کرده‌است.

زراعت در سال ۱۳۸۴ به عنوان استاد تمام (پروفسور) رشته حقوق دانشگاه کاشان شناخته شد. وی همچنین نفر اول در آزمون وکالت بوده و وکیل پایه‌یک دادگستری است. زراعت در جنگ ایران و عراق نیز شرکت داشته و مجروح شده است و چند سال به عنوان استاد نمونه و پژوهشگر نمونه در دانشگاه کاشان و استان اصفهان انتخاب شده‌است

Prof_Abas-Zerat-for-sit(1) پرفسور-عباس-زراعت زراعت(3)

 

Leave a Reply