اخبار سرگرمی فرهنگ و هنر فرهنگی و هنری

عجیب ترین تصاویر دنیا (بخش چهارم)

عجیب ترین تصاویر دنیا (بخش چهارم)

بخش چهارم عجیب ترین تصاویر دنیا را اختصاص میدهیم به مرموزترین شوخی طبیعت , یک شگفتی در کویر اسرار آمیز کالیفرنیا که دره مرگ نام دارد.

death+valley_hd

درهٔ مرگ (Death Valley) دره‌ای بیابانی واقع در کالیفرنیای شرقی است. پست‌ترین، خشک‌ترین و گرم‌ترین نقاط آمریکای شمالی با توجه به موقعیت آن در بیابان موهاوی، در این دره جای گرفته‌اند.

Death Valley

دره مرگ منطقه ای در کالیفرنای جنوبی، نزدیک صحرای نوادا در آمریکای شمالی است که طول آن ۲۲۵ کیلومتر و پهنایش بین ۸ تا ۲۴ کیلومتر است .از عوامل مهمی که توجه زمین شناسان را بخود جلب کرده، حرکت اسرار آمیز سنگ ها در این منطقه است. آنها روی زمین می لغزند و از خودشان رد پا می گذارند. در واقع مسیری کم عمق از خودشان در طول حرکت به جا می گذارند. نظریه های بسیاری برای توضیح حرکت این سنگ ها وجود دارد. این سنگ ها به خودی خود و بدون دخالت انسان و یا حیوان مسیر های طولانی را در امتداد بستر صاف دره ی مرگ می پیمایند. این پدیده و مسیر حرکت این سنگ ها در چندین محل در ناحیه موسوم به دره ی مرگ ، ثبت شده و نیروی ناشناخته ی پیش ران سنگ ها یکی از اسراری است که است که موضوع تحقیقات متعددی بوده و برای آن فرضیه های متعددی وجود دارد.

 

_sailing-stones-13 16 MovingRocks_0 death-valley-california death-valley-rocks-mike-hartmann ir325 30987 Death-Valley-National-Park-A-National-Monument_1 sailing-rocks-of-death-valley

هم چنین شما میتوانید با کلیک کردن بر روی تصاویر  آن ها را با کیفیت واقعی خود ببنید..

با دادن امتیاز به مطالب ما در گوگل پلاس ما را در ادامه راه همراهی کنید

با ما همراه باشید.

کانال گردشگری

درباره نویسنده

ح . ایمانی

یک نفر نظر داده

Leave a Comment