ارتباطات اقتصاد علوم کاربردی فناوری

عملکرد خرید اینترنتی و فروشگاه اینترنتی در عرصه اینترنت

توسط 14p.ir

با سلام امروز تیم دانشنامه تصویری چهارده پی  در مورد مقاله ای در مورد خرید اینترنتی و فروشگاه اینترنتی در عرصه پیدایش و کلیت داستان به شما مطلب ارزنده ای تقدیم کنه

البته اگر به مقاله ی بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو و دنبال این هستید چگونه طراحی سایت خود را بهتر کنید میتونید به این سایت مراجعه کنید

 

 

online-winkelen

 

 

 

 

در این نوع فروشگاه که بعد از به وجود آمدن اینترنت پا به عرصه وجود گذاشت، فروشنده لیست و مشخصات کالاهای خود را در سایت قرار می‌دهد

کالاهای مورد نظر میتونن هرچیزی باشند تصویری صوتی موبایل کامپیوتر و یا پوشاک و …

و خریدار پس از مراجعه به این سایت و مطالعهٔ مشخصات و ویژگی‌های کالا، نسبت به ثبت سفارش خرید از فروشگاه اقدام می‌کند.

 

 

online-shopping

 

این سفارش‌ها پس از بررسی و تایید نهایی توسط مسئولان سایت با توجه به نوع کالا و حجم و وزن آن توسط پیک موتوری، پست و یا باربری به آدرس سفارش‌دهنده ارسال می‌شود و وجه کالا به روش‌های مختلف قابل پرداخت می‌باشد. امروزه تجارت الکترونیک در سر تا سر دنیا بسیار رواج پیدا کرده است.

خیلی ها با خرید آنلاین موافق تر هستند این نوع خرید هم آسان تر است و هم اینکه کاغذ و کلی از وقت صرفه جویی میشه و خیلی مزایای دیگه

 

banner-truck1-720x279

اغلب پرداخت در این فروشگاه‌های اینترنتی به وسیله ابزارهای پرداخت الکترونیک قابل انجام است. کارت‌های پرداخت الکترونیک، چه بصورت مجازی (فقط قابل استفاده در فضای اینترنت) و چه به صورت فیزیکی اغلب قابل استفاده در چنین محیط‌هایی هستند. البته فروشگاه‌های اینترنتی محلی معمولاً قابلیت تحویل پول در هنگام دریافت کالا را نیز دارند، ولی در خریدهای اینترنتی جهانی معمولاً چنین امکانی فراهم نیست.

در مقاله های بعدی سعی میکنیم در مورد کارت های اعتباری که فقط در اینترنت کاربرد دارند بیشتر توضیح بدیم .

credit-cards

فروشگاه‌های موفق اینترنتی معمولاً ابتدا باید اعتماد مشتری را جلب نمایند تا به موفقیت دست بایند. بهترین قیمت همراه با کیفیت عرضه باید واقعی باشد.

زیرا مشتریان در فضای مجازی به راحتی هر فروشگاهی را با دیگران مقایسه می‌کنند و تا به آن اطمینان نکنند دست به خرید نمی‌زنند.

پس اگر فروشگاهی پشتوانه ی مالی خوبی داشته باشه میتونه با تبلیغاته گسترده خیلی از خریداران رو به سمته خودش بکشونه هرچند این مساله برای کالاهای مهم صدق میکنه در کالاهای جز خریدار هم زیاد دقت به خرج نمیدهد .

Rocket-internet-680x308

برخی از بررسی های جالب …

خرید اینترنتی در جهان روز به روز به صرفه تر و مناسبتر از گذشته شده و اجازه مقایسه قیمت/کیفیت و خدمات کالا را به مصرف کنندگان می‌دهد.

بدین ترتیب رضایت مشتریان بیش از پیش شده و اغلب ترجیح می‌دهند خرید خود را از اینترنت انجام دهند.

در خیلی از موارد حتی خریداران کالای خود را در فروشگاهها انتخاب و سپس آن را از اینترنت خریداری می‌کنند چون به صرفه تر خواهد بود.

در برخی از نقاط جهان مانند امریکا فروشهای اینترنتی از فروشهای حضوری پیشی گرفته است و این امر عرضه کنندگان را برآن داشته است که علاوه بر عرضه فیزیکی کالا/خدمات خود، عرضه اینترنتی را هم یکی از ملزمات خود بدانند.

shot_imac_1x

در مقاله بعدی سعی میکنم در مورد فروشگاه ها و خرید اینترنتی در ایران و عملکرد فروشگاه های اینترنتی ایران مقاله ای تصویری بنویسم با تشکر

(Visited 185 times, 1 visits today)
  
کانال گردشگری

درباره نویسنده

14p.ir

یک نفر نظر داده

Leave a Comment