لاکراس زنان ( 6 عکس ) – دانشنامه تصویری برتر

Blog

لاکراس زنان ( 6 عکس )

by فرهنگ و هنر, ورزش in می 9, 2016

لاکراس

لاکراس (به انگلیسی:Lacrosse) نام یک ورزش گروهی است.این ورزش سطح برخورد بالایی دارد.در این بازی از یک توپ کوچک لاستیکی و چوب های بلندی که بر سر آنها تور قرار دارد استفاده می شود. به این چوب ها کراس یا لاکراس گفته می شود.

 

 

Womens_lacroose_Sport_14p_ir

ورزش لاکراس زنان – دانشنامه تصویری فارسی

پیدایش لاکراس مربوط به بومیان و سرخپوستان آمریکا است.این بازی عمدتاً در شرق آمریکا و کانادا وجود دارد. سر چوب های لاکراس محکم و تورهای آن گشادند. در لاکراس نیز به مانند دیگر بازی های توپ وتور هدف بازیکنان تصاحب توپ حریف و هجوم به سمت دروازه و گرفتن امتیاز و دفاع در مقابل حریف است. بازیکنان مجاز به استفاده از دست و پای خود برای دادن پاس و یا زدن شوت نمی‌باشند و فقط بایستی از کراس های خوداستفاده کنند.

ورزش لاکراس

ورزش لاکراس

 

لاکراس زنان

لاکراس زنان (به انگلیسی: Women’s lacroose) ورزشی از دسته ورزش های لاکراس است . این ورزش همان طور که از نامش پیداست، مخصوص زنان است. قوانین این ورزش از زمان بومیان آمریکا سرچشمه می گیرد اما قوانین مدرن آن در سال ۱۸۹۰ در اسکاتلند ابداع شد. این ورزش تفاوت هایی با ورزش لاکراس روی چمن و انواع دیگر لاکراس دارد.

لاکراس زنان - دانشنامه تصویری فارسی

لاکراس زنان – دانشنامه تصویری فارسی

لاکراس روی چمن

لاکراس روی چمن (به انگلیسی: Field lacrosse)ورزشی از دسته ورزش های لاکراس است که در بیرون از سالن (روی چمن) برگزار می شود.این ورزش ورزشی مردانه به حساب می آید. هر تیم دارای ۱۰ بازیکن است. قوانین و پیدایش این ورزش مربوط به بومیان آمریکا است اما قوانین مدرن آن توسط جورج ویلیامز بیرز در سال ۱۸۶۷ در کانادا ابداع شد. قوانین لاکراس روی چمن با انواع دیگر لاکراس یعنی لاکراس زنان و باکس لاکراس تفاوت های جزئی و اندکی دارد.

لاکراس روی چمن - دانشنامه تصویری فارسی

لاکراس روی چمن – دانشنامه تصویری فارسی

 

تفاوت لاکراس با باکس لاکراس

باکس لاکراس (به انگلیسی: Box lacrosse) ورزشی از دسته ورزش های لاکراس است. این ورزش در داخل سالن برگزار می شود و عمدتاً در شمال آمریکا نقش ایفا کرده است.

تفاوت لاکراس با باکس لاکراس - دانشنامه تصویری فارسی

تفاوت لاکراس با باکس لاکراس – دانشنامه تصویری فارسی

 

باتشکر دانشنامه تصویری فارسی

Leave a Reply