چهره های زن علوم کاربردی فرهنگ و هنر فناوری

ملیندا گیتس

توسط 14p.ir

ملیندا فرنچ گیتس (به انگلیسی: Melinda French Gates) همسر بیل گیتس و مدیر سابق برخی از محصولات شرکت مایکروسافت است وی در سال ۲۰۱۳ از سوی مجلهٔ فوربس بعد از آنگلا مرکل و دیلما روسف به عنوان سومین زن قدرتمند جهان شناخته شد.

Melinda-French-Gates-5

تولد و تحصیلات

ملیندا در شهر دالاس در ایالت تگزاس در آمریکا به دنیا آمد. او دانشجوی نمونه در آکادمی اورسولین بود، مدرک لیسانس خود را در رشته علوم کامپیوتر و اقتصاد از دانشگاه دوک در سال ۱۹۸۶ میلادی، و مدرک MBA را از مدرسهٔ تجارت فوکوآ دانشگاه دوک در سال ۱۹۸۷ میلادی دریافت کرد. او بین سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ میلادی عضو هیأت مدیره دانشگاه دوک بود. بیل و ملیندا یکدیگر را در انتشارات مایکروسافت در سال ۱۹۸۷ میلادی در منهتن ملاقات کردند.

Melinda-French-Gates-4

کار در مایکروسافت

اومدیر سابق چند واحد از محصولات مایکروسافت از قبیل پابلیشر (به انگلیسی: Publisher)، مایکروسافت باب (به انگلیسی: Microsoft Bob)، انکارتا (به انگلیسی: Encarta) و اکس‌پدیا (به انگلیسی: Expedia) بوده است.

Melinda-French-Gates-3

ازدواج و فرزندان

او در سال ۱۹۹۴ میلادی با بیل گیتس مؤسس، مدیر عامل، و مدیر بخش نرم‌افزار شرکت مایکروسافت ازدواج کرد. آنها سه فرزند به نامهای جنیفر کاترین گیتس (۱۹۹۶ میلادی)، روی جان گیتس (۱۹۹۹ میلادی)، و فوب آدل گیتس (۲۰۰۲ میلادی) دارند.

 

Melinda-French-Gates-2

قدردانی

در دسامبر سال ۲۰۰۵ میلادی، او و همسرش همراه با بونو عضو اصلی گروه موسیقی ایرلندی یوتو، در مجله تایم به‌عنوان اشخاص برتر سال انتخاب شدند. ملیندا گیتس مدال آزادی دولت اسپانیا را در ۴ ماه مه سال ۲۰۰۶ میلادی برای فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش دریافت کرد.

05252011_BillAndMelindaGatesPortrait_300

 

ملیندا گیتس که با کمک بسیاری دیگر از افراد در تلاش برای حل برخی از معضلات مهم دنیا است، انجام می‌دهند. «آقا و خانم مایکروسافت» در حال حاضر مشغول مبارزه با بیماری مالاریا، فلج اطفال و سایر بیماری‌ها هستند. آنها همچنین نگاه ویژه‌ای به اصلاحات آموزشی در آمریکا دارند.

 

Melinda-French-Gates-1

با تشکر دانشنامه تصویری فارسی

 

(Visited 152 times, 1 visits today)
  
کانال گردشگری

درباره نویسنده

14p.ir

یک نفر نظر داده

Leave a Comment