میدان ترافالگار (7 عکس ) – دانشنامه تصویری برتر

Blog

میدان ترافالگار (7 عکس )

by اخبار, بین المللی, تاریخ, جغرافیا, زمین شناسی, علمی, گوناگون in فوریه 25, 2016

میدان ترافالگار یکی از اصلی‌ترین و مشهورترین میدان‌های لندن می‌باشد که در مرکز آن واقع شده و از جاذبه‌های توریستی شهر به شمار می‌آید.

2d1sg29

این میدان در ۱۸۴۵ ساخته شده و به مناسبت بزرگداشت پیروزی دریابد نلسون در نبرد ترافالگار چنین نام‌گذاری شده‌است،تعدادی از ساختمان‌ها و بناهای یادبود معروف لندن همچون نگارخانه ملی لندن، کلیسای سنت مارتین-این-د-فیلدز و ستون نلسون در اینجا قرار دارند و گردشگران را به خود جذب می‌نمایند.

40571_13

از دیگر عوامل معروفیت میدان ترافالگار وجود حوضچه و فواره‌هایی است که در میان آن قرار گرفته و مکان مناسبی را برای استراحت و آرامش بازدیدکنندگان به وجود می‌آورد.

188002_381

کبوتران نیز دیگر عامل معروفیت میدان بودند که بازدیدکنندگان برای دانه دادن به آنها به اینجا می‌آمدند اما به دلیل آلودگی و نازیبایی ناشی از فضولات این پرندگان و تهدید سلامتی انسان، دانه دادن به آنها ممنوع گردید و شیوه‌های گوناگونی از جمله استفاده از پرندگان شکاری دست‌آموز به خدمت گرفته شد تا مانع از بازگشت کبوتران به میدان ترافالگار شود و امروزه تنها تعداد اندکی از کبوتران در این میدان مشاهده می‌شوند.

1387370180

هم چنین بر پایی بسیاری از جشن ها.بزرگداشت ها.گردهمایی ها.اعتظارات و راهپیمایی های سیاسی و غیر سیاسی نیز در این میدان صورت میگیرد.

IMG13570341

Over+2+000+People+Take+Part+Dance+Trafalgar+K4dacGAGJ6kl

Trafalgar-Square

Leave a Reply