ناخن

by بهداشت و سلامتی, پزشکی, زیبایی in نوامبر 20, 2016

 

ناخن

ناخون بخشی از دستگاه پوششی بی روح بدن است. یا به اصطلاح دیگر فاقد عصب یا حس است. بخش‌های دیگر این دستگاه پوست، مو و غشاء مخاطی هستند.

صفحات حفاظتی که ناخون نامیده می‌شوند، انتهای انگشتان دست و انگشتان پا را می‌پوشانند. ناخون‌ها اساسا از کراتین که یک پروتئین درشت مولکول در مو و پوست است، تشکیل شده‌اند. ناخون‌ها از ماتریکس که زیر یک چین پوستی به نام کوتیکول قرار دارد و از لانولا (ماهک) که منطقه‌ای هلالی شکل در قاعده ناخون است، رشد می‌کنند .

ناخون‌ها هنگامیـکه در شرایط ایده آل باشند بسیار جـذاب هستند. جدا از جاذبه آرایشی، ناخان هـا وظایف دیگری نیز بعهده دارند از جمله کمک به بــلند کردن اجـسـام با ایجاد تکیه گاه برای بافت انگشتـان و یا دسـت کاری اجــسام و از هـمـه مــهمتر آن که ناخون‌ها سلامت عمومی بدن را بازتاب می‌دهند.

 

ناخون‌هایی که به راحتی میشکنند و ترک میخورند از مشکلات احتمالی تغذیه‌ای خبر میدهند. کمبود ویتامین A و کلسیم باعث خشکی و ورقه ورقه شدن پوست می‌شود. کمبود پروتئین، فولیک اسید، ویتامین B که برای رشد سلولها و احیای سلولهای مرده ضروری است و ویتامین C موجب افتادن ناخون‌ها میشود. کمبود پروتئین باعث ایجاد راه راههای سفید بر روی ناخون ها می‌شود. یک نوع کمبود اسید ممکن است باعث ترک خوردن و دو نیم شدن ناخون‌ها شود.

nakhoon1

ساختمان ناخون

مشهودترین قسمت ناخون، صفحه آن است. این قسمت بر روی بستر ناخون که یک ناحیه غنی از رگ‌های خونی است قرار گرفته است .

کاشت ناخون

خانم‌ها به دلایل مختلفی کاشت ناخون انجام می‌دهند؛ برخی صرفا برای زیبایی و برخی دیگر به دلیل مشکلات ناخون‌های‌شان و برای پوشاندن ناخون‌هایی که به گفته خودشان رنگ و روی زیبایی ندارد انواع کاشت را تجربه می‌کنند. پالت طراحی کاشت ناخون استفاده از این ناخونها برای افرادی ناخون های ضعیف و شکننده دارند وهمچنین افرادی که عادت به جویدن ناخون دارند بسیار مناسب است.چون مانع آنها میشود.در اندازه های گوناگون و رنگ های طبیعی متنوع. برای عمل کاشت ناخون موارد زیادی را باید رعایت کرد ابزار کاشت ناخون و مواد کاشت ناخون را باید شناخت و زیر نظر متخصص این کار را انجام داد.

بهداشت و سلامتی

Leave a Reply