جامعه شناسی جغرافیا زمین شناسی علوم انسانی و فلسفه علوم پایه کشاورزی

هانتر

هانتر (به انگلیسی: Hunter) ناحیه‌ای است در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا که معمولاً با نام هانتر والی شناخته می‌شود و با جمعیتی بیش از ۶۳۰.۰۰۰ نفر در شمال سیدنی قرار دارد. بیش از نیمی از جمعیت این ناحیه در شهر ساحلی نیوکاسل زندگی می کنند. نیمه دیگر جمعیت در ۱۱ شهر دیگر واقع در این ناحیه زندگی می کنند. دره واقع در این ناحیه یکی از بزرگترین دره‌ها در نیو ساوت ولز محسوب می‌شود و اغلب از آن برای استخراج زغال سنگ استفاده می شود.

 

CH_Map-Trace3 Left-in-Ruin-Merriwa-Upper-Hunter-Valley-Image-Credit-Aaron-Rusden-Photography LeisureInn-Hunter-Valley-gal-001 posters 720 x 360 second run.indd tintilla_original_1-2db434cc00ce0aa3e957775ff2931546

صنایع

از معروف‌ترین صنایع در ناحیه هانتر شراب آن است که به هر دو صورت شراب قرمز و شراب سفید تولید می شود. فعالیت‌های مهم اقتصادی دیگر در دره هانتر و استخراج زغال سنگ صورت می گیرد که بیشتر این محصول صادر می شود. دیگر فعالیت‌های اقتصادی هم شامل تولید نیرو به واسطه ایستگاه برق ء کشاورزی ء گوشت و حصولات لبنی می شود.

گردشگری

دره هانتر ششمین محل پربازدید در نیو ساوت ولز است و گردشگران زیادی به آن‌جا مراجعه می کنند. تخمین زده شده که سالانه ۲.۵ میلیون نفر از این دره بازدید می کنند. همچنین در این ناحیه یکی از معروف‌ترین و بزرگترین نواحی پرورش اسب در جهان قرار دارد.

 

رشد

ناحیه هانتر هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ اقتصادی رو به رشد می باشد. مناطق جدید مسکونی با قیمت مناسب در این ناحیه رو به رشد است و فرصت‌های شغلی مناسبی برای مردم منطقه بوجود آمده است. دولت ایالتی در حال همکاری با دولت‌های محلی برای برنامه ریزی برای رشد در این منطقه است که انتظار می رود برای چندین دهه ادامه خواهد داشت. همچنین پیشنهاد ساخت شهر جدیدی در این ناحیه داده شده است.

کانال گردشگری

درباره نویسنده

14p.ir

Leave a Comment