چای ترش (کاسبرگ) – دانشنامه تصویری برتر

چای ترش (کاسبرگ)

by زیست‌شناسی, علوم پایه, کشاورزی in مارس 18, 2015

_-_red_roselle_plant_seeds7

چای تُرش یا چای قرمز از گیاه کاسبرگ  Hibiscus Sabdariffa تهیه میشود و در بسیاری از مناطق دنیا بصورت نوشیدنی گرم و یا سرد مصرف دارد. در آمریکای لاتین و بخصوص در جامائیکا مصرف آن متداول است و بنام گل جامائیکا یا Sorrel٬ و شمال آفریقا بنام چای سودانی و در مصر بنام کرکده Karkade مشهور است. مزه آن ترش است و معمولاً با شکر نوشیده میشود.

مشخصات گیاه

گل جامائیکا (Roselle) گیاهی است یک ساله بوته‌هائی به ارتفاع ۲-۳ متر برگهای ۳-۵ وجهی سبز مایل به زرد گلهای زرد با کاسبرگ‌های سبز که بعد از رسیدن میوه٬ کاسبرگ‌ها برنگ قرمز در می‌آید.در بعضی کشورها از الیاف ساقه‌های آن در تهیه وسائل استفاده میشود.

chay torsh-6218

مصرف جهانی

در اکثر نقاط آفریقا و آسیا مصرف دارد٬ در جامائیکا متداول است و هم بعنوان چای و هم بصورت نوشابه سرد فروخته میشود. در کشور پاناما بنام saril که از کلمه Sorrel جامائیکایی گرفته شده بصورت نوشابه با ویا بدون اضافه کردن الکل در ایام کریسمس و عید نو چینی ها مصرف دارد. در ایالات متحده آمریکا نیز بصورت چای مصرف میشود و از طریق اهالی مکزیک آورده شده و بخصوص در کالیفرنیا فراوان است. در کلیه کشور های شمال آفریقا بصورت روزانه و در چایخانه های کنار خیابان و یا سیار عرضه میگردد.

2370646817

در بسیاری از کشور های آسیائی مثل چین تایلند هند مالزی و خاورمیانه چای ترش مصرف دارد.

خواص-چای-ترش

خواص داروئی

ترشی آن بخاطر وجود اسید سیتریک و ویتامین C میباشد ونیز دارای آنتی اکسیدان های ضد چربی خون است. عقیده بر اینست که وجود مقادیر زیاد آنتوسیانین Anthocyanins در کاسبرگ‌های گیاه نقش مهمی در کاهش فشارخون و خواص ضد سرطانی آن دارد. تحقیقات زیادی در ارتباط با موثر بودن آن در کاهش فشارخون محیطی و ادرار آوری آن انجام شده است.

Hibiscus-Sabdariffa-چای-ترش-2

بعضی از بررسی های علمی نیز در ایران انجام شده و موثر بودن آن در کاهش فشارخون بیماران دیابتی را نشان داده‌است. از طرف دیگر در بعضی از مقاله های علمی این خاصیت چای زیر سؤال میباشد.

Leave a Reply