کلید خوشبختی

by دسته‌بندی نشده in اکتبر 22, 2016

معنی خوشبختی برای هر فرد متفاوت است. برای برخی خوشبختی یعنی تنها بودن، برای برخی دیگر یعنی معشوق را در کنار داشتن و برای برخی دیگر یعنی کلکسیونی از تابلوهای هنری جمع کردن. خوشبختی جلوی دست همه هست. فقط برخی اوقات ما به راحتی از کنار آن می گذریم. کافی است برخی اصول را رعایت کنیم تا این شبه نامریی برایمان مریی شود…

 

این ۵ کلید را به همراه داشته باشید تا درهای بهشت خوشبختی به روی شما باز شود:

۱) به خودتان احترام بگذارید

برخی عادت دارند مدام خود را تحقیر کنند. برخی دیگر برعکس به خود و آنچه هستند، می بالند. تفاوت این دو در میزان احترامی است که به خودشان می گذارند. برای رسیدن به خوشبختی باید به روح تان غذای کافی بدهید. غذای روح احترام به خود است. وقتی شما به خود احترام می گذارید، اعتماد به نفس پیدا می کنید. مسوولیت پذیر می شوید و زندگی و خوشبختی تان را به دست خودتان می گیرید و اجازه نمی دهید دیگران آن را نابود کنند. اگر تاکنون به خود احترام نمی گذاشتید، از همین الان آغاز کنید. اگر فیلمی از موفقیت هایتان دارید آن را بگذارید و یک بار دیگر تماشا کنید و به جای آنکه آخر روز به بدبختی ها و شکست هایتان فکر کنید روی زیبایی ها و پیروزی هایتان متمرکز شوید. اینها احساس بهتری به شما خواهند داد.

 

kelid-khoshbakhti3

 

۲) روابطتان را با دیگران زیبا کنید!

آیا می دانستید فکر کردن به دیگران یکی از مهم ترین اصول رسیدن به خوشبختی است؟ همیشه به دنبال این نباشید که با انجام کاری مورد مقبول دیگران قرار بگیرید یا دیگران شما را دوست داشته باشند. به جای آنکه از دیگران انتظار داشته باشید، کمی بخشنده باشید. سعی کنید شما دیگران را دوست داشته باشید و برای پذیرفتن آنها پیش قدم شوید.

۳) لذت های کوچک را بچشید

خوشبختی چیزی نیست جز لذت های کوچک زندگی که هر روز کنار هم قرار می گیرند. تقریبا چیزی مثل سلامتی است. تابیدن نور گرم آفتاب در زمستان روی پوست بدنتان، خاطره چای نوشیدن با یک رفیق قدیمی، … خوشبختی یعنی تمام لحظاتی که شما خوشحال اید. شادی و خنده سبب افزایش میزان هورمون آندورفین در خون شما شده و این هورمون آرامش بخش، مولکول خوشبختی است.kelid-khoshbakhti2

 

 

۴) با گذشته خود صلح کنید!

یک شکست عشقی، یک رابطه خانوادگی بد… گاهی اوقات خاطرات گذشته عذاب آور و خردکننده اند اما برای رسیدن به سبکی، آرامش و خوشبختی گاهی ناچاریم با گذشته کنار بیاییم.
گمان نکنید این کار بس دشوار است. نه. تنها کافی است در مورد گذشته کمی صحبت کنیم اما اگر موفق نشدید حتما به یک روان شناس مراجعه کنید.

۵) خلاقیت را پرورش دهید!

به جنگ روزمرگی بروید و چشم خود را بر ناشناخته ها بگشایید… جالب است بدانید اکثر آدم های خوشبخت اقرار می کنند که خوشبختی را در ناشناخته ها یافته اند. برای رسیدن به این منظور باید کنجکاو باشید و اجازه اشتباه در تمامی حوزه ها را به خود بدهید. تبدیل به آشپز، نویسنده یا توریست شوید و حوزه ای که در آن بیشتر احساس شادی می کنید را بیابید.

سبک زندگی

Leave a Reply