اخبار فناوری و تکنولوژی

گوگل فروشگاهش را ایمن‌تر می‌کند

توسط 14p.ir
Google-Play-Store6
گوگل با اعمال برخی تغییرات در فروشگاه گوگل پلی و بیشتر کردن بررسی‌های پیش از انتشار اپلیکیشن‌های جدید می‌کوشد این فروشگاه را برای کاربران دستگاه‌های اندرویدی ایمن‌تر سازد.

بررسی امنیتی اپ‌های جدید پیش از عرضه در فروشگاه گوگل پلی قاعدتا به ایمن‌تر شدن فضای اندروید کمک می‌کند. اکنون گوگل اعلام کرده است در نظر دارد سیاست خود در پذیرش آسان اپلیکیشن‌ها را تغییر داده و ابتدا اپلیکیشن را از لحاظ نقض نکردن قوانین گوگل بررسی کرده و سپس اجازه انتشار آن در گوگل پلی را صادر می‌کنند.

بنا بر اعلام گوگل با این تغییر سیاست، متخصصانی به خدمت گرفته شده‌اند که درخواست توسعه دهنده‌گان را بررسی کرده و پس از اطمینان از آلوده نبودن اپ‌های متقاضی و تطابق با قوانین گوگل پلی استور اجازه بارگذاری آن را صادر می‌کنند. اما این روند همچنان در چند ساعت انجام خواهد شد و همچون بررسی‌های اپل چند روز طول نخواهد کشید.

 

تفاوت دیگر اپل و گوگل در سیاست بررسی آن‌ها این است که سخت‌گیری‌های اپل که مطلقا توسط نیروی انسانی صورت می‌گیرد و در ان از نرم‌افزار استفاده نمی‌شود، موثرتر بوده و تاخیر چند روزه در تائید یا رد اپلیکیشن متقاضی، در نهایت به ایمن‌تر شدن فضای اپ استور اپل کمک می‌کند.

اما در مورد گوگل، متخصصان معتقدند علاوه بر نیروی انسانی از نرم‌افزارهای امنیتی استفاده می‌شود و البته گوگل نیز این موضوع را تائید کرده است. یکی از مسئولان گوگل پلی در گفتگو با وب‌سایت تک‌کرانج می‌گوید که هر اپلیکیشنی که با نرم‌افزار امنیتی قابل بررسی باشد به متخصصان حاضر ارائه نخواهد شد و به بررسی خودکار برنامه اکتفا می‌شود اما در مورد سایر برنامه‌ها، برسی کاملی صورت می‌گیرد.

یکی دیگر از تغییرات مثبت در فروشگاه گوگل پلی که کار کاربران را نه لزوما ایمن‌تر اما راحت‌تر خواهد کرد، دسته بندی امتیازات داده شده به اپلیکیشن‌ها بر اساس سن کاربران است. به این ترتیب کاربر بر حسب امتیازاتی که گروه سنی او به یک گیم، فیلم یا حتی اپ کاربردی داده‌اند، می‌تواند تصوری بهتر از این داشته باشد، که آن برنامه مورد نظر مناسب سن و متناسب با علایق او است یا نه؟

(Visited 46 times, 1 visits today)
  
کانال گردشگری

درباره نویسنده

14p.ir

Leave a Comment